18 правил етикету, не знати яких соромно

Главная, Совет

Сучасний етикет – це правила поведінки, що допомагають справляти приємне враження та будувати ефективне спілкування. Насправді, основи етикету досить прості. Це культура мови, елементарна ввічливість, охайний зовнішній вигляд та вміння керувати своїми емоціями. І те, й інше стосується як чоловіків, так і жінок.

1. Ніколи не приходьте у гості без дзвінка.

Якщо вас відвідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті та бігуді. Одна британська леді говорила, що з появою непроханих гостей вона завжди одягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона вигукне: «Ах, як вдало, я щойно прийшла!». Якщо неприємний: «Ах, який жаль, я мушу йти».

2. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані – ні в офісі, ні в гостях.

Його потрібно скласти та поставити у спеціальну підставку або повісити.

3. Сумку не можна ставити на коліна або на свій стілець.

Маленьку ошатну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільця (такі часто подають у ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.

4. Целофанові пакети допустимі лише після повернення з супермаркету, як і паперові фірмові пакети з бутиків.  Носити їх потім із собою як сумку — жлобство.

5. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку.  І жіноче пальто він бере лише для того, щоб донести до роздягальні.

6. Домашній одяг – це штани та светр, зручні, але мають пристойний вигляд.

Халат і піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної кімнати, а ввечері — з ванної кімнати до спальні.

7. З того моменту, як дитина оселяється в окремій кімнаті, привчитеся стукати, заходячи до неї. Тоді і він чинитиме так само, перш ніж увійти до вашої спальні.

8. Жінка може не знімати у приміщенні капелюх та рукавички, але не шапку та рукавиці.

9. Загальна кількість прикрас за міжнародним протоколом не повинна перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики.

Поверх рукавичок не надягають кільце, але браслет можна. Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси. Діаманти раніше вважалися окрасою для вечора та заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.

10. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу «Я вас запрошую», це означає, що ви платите.

Якщо жінка запрошує ділового партнера до ресторану, вона платить. Інше формулювання: «А давайте сходимо до ресторану», — у цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитись.

11. Чоловік завжди першим входить до ліфта, але виходить першим той, хто ближче до дверей.

12. В автомобілі найпрестижнішим вважається місце за водієм, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку.  Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за спиною. Однак, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відчинити перед нею дверцята та допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки дедалі частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок та чоловіків».

13. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті – поганий тон.

Тим більше, не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всіх, чому вам не можна пити. Попросіть білого сухого вина і трохи пригубіть.

14. Теми-табу для світської розмови: політика, релігія, здоров’я, гроші.

Недоречне запитання: «Боже, яка сукня! Скільки ви заплатили? Як реагувати? Мило посміхніться: “Це подарунок!”. Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: Я не хотіла б про це говорити.

15. До кожної людини, яка досягла 12 років, слід звертатися на «ви». 

Огидно чути, коли люди кажуть «ти» офіціантам чи шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» лише наодинці. Виняток – якщо ви однолітки чи близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитайте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?». Інакше – нейтральне потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на «ти».

16. Обговорювати відсутніх, тобто просто пліткувати, неприпустимо.

Недозволено говорити погано про близьких, зокрема, обговорювати чоловіків, як це у нас заведено. Якщо чоловік поганий – чому ти з ним не розлучишся? І так само недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні всі жлоби…» — у такому разі Ви також належите до цього розряду людей.

17. Прийшовши в кіно, театр, на концерт йти до своїх місць слід лише обличчям до тих, хто сидить.

Першим проходить чоловік.

18. Дев’ять речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілина в будинку, молитву, склад ліки, любовний зв’язок, подарунок, шана та безчестя.

І насамкінець —  Джек Ніколсон  про правила гарного тону:

«Я дуже трепетно ​​ставлюся до правил гарного тону. Як передати тарілку. Чи не кричати з однієї кімнати в іншу. Не відчиняти закриті двері без стуку. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил – зробити життя кращим. Ми не можемо жити у стані хронічної війни з батьками – це безглуздо. Я ретельно стежу за своїми манерами. Це не якась абстракція. Це всім зрозуміла мова взаємної поваги».

 


Добавить комментарий