Чим відрізняються натяжні стелі з ПВХ та текстильні аналоги: порівняльна характеристика

Главная, Дом/быт

Натяжні стельові конструкції можуть виготовлятися з плівки із полівінілхлориду або спеціального текстилю, зробленого з поліестерових волокон.

Між ними є як спільні риси, так і відмінності, які відображаються на виборі на користь того чи іншого матеріалу споживачем. Тому компанії, які займаються продажем та монтажем полотен, наприклад, «Брітон», пропонують асортимент із двох видів матеріалу. Завдяки цьому власники житла або комерційних приміщень можуть обрати саме той, який оптимально задовольнить всі потреби.

Спільні властивості плівкових та текстильних полотен

K5RqsuRvxureZg-lq2nb8kMAJ51EPfBuYAxBSe_8rDZ1d4VUFWMkVZh6w9O_rgUlbxzx4YRbtlWCE4dgkfwXkK6ye9gAv5A8C6DIiLbY9gUNtIcKZj3hR9BjT4OOro0i-lGyGy_WkRsT63AOZNqq6sI

Якісні натяжні стелі відзначаються:

  • Безпечністю для здоров’я та навколишнього середовища. Так, сертифіковані полотна з ПВХ та текстилю відповідають усім нормам екологічної, санітарної та гігієнічної безпеки. Їх можна монтувати навіть у дитячій кімнаті.
  • Пожежною безпечністю. Обидва матеріали стійкі до загоряння. У випадку контакту з вогнем покриття не буде горіти, а лише повільно тлітиме – гасіння у такому разі спрощується в рази.
  • Швидкою та акуратною установкою. Встановлення натяжних стель не займає багато часу – те, скільки буде витрачено годин, залежить від складності конструкції. Після монтажу не потрібне масштабне прибирання – кількість будівельного сміття мінімальна.

Також порівняно з іншими способами оздоблення стелі натяжні конструкції коштують доступніше. Так, проста гладка одноярусна поверхня з плівки чи поліестеру обійдеться меншими витратами, ніж аналогічне оформлення з гіпсокартону, й при цьому стеля не буде з часом потребувати обновлення поверхні – термін експлуатації якісних та правильно змонтованих натяжних конструкцій становить понад 10 років.

Відмінності між двома видами покриттів

VRd8t63nHWS_CmWOBZtmTxkeOhu4oh5gBXzzt0Rj2S-jIRZIy1H7Eypc7Z3hF6H3EO1oC_K2t_bfBrEgRppK9WUQEqtrRUS-xm3rt8a9sENxxodB0kzsFu2Wno9TnS9CHppNBrhLtzXqLoFJSjWGM8g

Між собою плівкові й тканинні полотна відрізняються за такими ознаками:

  • Ступінь водонепроникності. ПВХ-плівка має суцільну структуру, й тому не пропускає воду, й навіть може затримати у собі значні об’єми (до 100 л на квадратний метр) при затопленні зверху. Після затоплення плівку спеціалісти заново встановлюють в багет, попередньо зливши воду. У текстильних є мікропори, тому стійкість до вологи набагато нижча. Також це відображається на догляді: плівкові полотна придатні для регулярного миття, а текстильні втрачають від цього привабливість вигляду та цілісність.
  • Стійкість до холоду. Поверхня плівкових полотен не витримує морозів, й покривається тріщинами. Тканинні аналоги допустимо монтувати у неопалюваних приміщеннях, якщо рівень вологості в них не є надмірним.
  • Спосіб монтажу. Як плівка, так і текстиль, закріплюються у багеті. Проте ПВХ для встановлення потребує нагріву. Для цієї мети застосовується теплова гармата. Текстильні ж закріплюються вручну, за допомогою шпателя.
  • Придатність до демонтажу та повторного встановлення. Стелі з ПВХ можуть неодноразово зніматися та заново установлюватися. Тканина ж з часом втрачає еластичність, а пластиковий профіль – цілісність, і демонтована натяжна конструкція більше не може виконувати свої функції.

Окремо варто розглянути розбіжності в асортименті відтінків та фактур. Плівкові моделі представлені широкою гамою тонів – їх налічується понад 200. При цьому за фактурою це може бути глянцеве, матове або сатинове полотно. Покриття із текстилю ж менш різноманітне в плані переліку кольорів, і з нього може вийти тільки матова стеля або зі слабкими відблисками. Однак перевагою тканинних різновидів є можливість перефарбування у будь-який колір акриловими або латексними фарбами.

 


Добавить комментарий