Чи шкідлива для дітей Кока-кола? Відповідь лікаря Комаровського вас дуже здивує!

Главная, Совет

Застосування кока-коли потребує двох попередніх умов.

Кока-колу всі як би не люблять. “Як би” – тому що все одно п’ють. Не самі, так знайомі, діти, діти знайомих, а підлітки взагалі без її життя не мислять.

У розпорядженні редакції опинився лист — лист небайдужої читачки з питанням про кока-кол, яке вона поставила лікарю вищої категорії, фахівцю-педіатру Євгену Олеговичу Комаровському. Ми публікуємо цей лист, а також відповідь лікаря, який розставляє все на свої місця.

«Доктор! Дуже цікава ваша думка. Я живу в Європі, і мене вражає те, що тут усі вважають, що Кока-кола не шкідлива, п’ють її все і завжди, і навіть стверджують, що вона допомагає, коли болить живіт. Що ви думаєте про це?”

Євген Олегович Комаровський:

Судячи з їхньої тривалості життя і їхньої дитячої смертності — кока-кола не дуже на них впливає… Відразу ж зауважу, що писати про кока-кола ніякого особливого бажання немає — насамперед тому, що будь-яка згадка торгової марки відразу викличе потік листів. Якщо скажеш, що це добре – значить тебе купила кока-кола, якщо скажеш погано – значить продався або пепсі-коле, або взагалі лимонаду.

Тим не менш, я зовсім нічого поганого в кока-колі не бачу. Крім одного: величезної кількості цукру. Дитина отримує концентровану енергію у вигляді легкозасвоюваних вуглеводів і цю енергію треба витрачати. Зрозуміло, що безпечне застосування кока-коли (як і будь-якого іншого солодкого напою) потребує двох попередніх умов: по-перше, відсутність зайвої ваги і, по-друге, можливості для фізичної активності.

Під час хвороб, за наявності зневоднення, при розвитку ацетонемічного стану, за відсутності можливостей для повноцінного харчування — дитині зовсім не завадить «концентрована енергія у вигляді вуглеводів, що легко засвоюються». Звичайно, засіб для пероральної регідратації ефективніший і безпечніший. Але якщо цей корисний порошок дитина пити відмовляється, а кока-колу згоден! То чому б і ні…

І виявляється, що для дитини з підвищеним рівнем ацетону своєчасно випита склянка кока-коли цілком може виявитися ліками, які дозволять уникнути стаціонару та крапельниць. Тільки треба напружитися, почитати про цей ацетон і розібратися що до чого. Загалом, не треба перегинати ціпок. Створіть умови для того, щоб діти займалися спортом, і нехай п’ють собі кока-колу. А батьки на те й потрібні, щоб обмежувати дитяче «хочу» дорослим здоровим глуздом.


Добавить комментарий