Чим підживити малину навесні до цвітіння для гарного урожаю, як обробити підгодівлею, найкращі добрива

Главная, Сад/Огород, Совет

Щоб виростити хороший урожай малини, важливо дотримуватися агротехніку і правила догляду: поливати кущі, рихлити грунт, обрізати пагони. Також садівники не забувають про весняну підгодівлю. Розглянемо докладно, чим підживити малину навесні і що для цього потрібно.

Цілі весняного підживлення малини

З приходом весни малина прокидається — активізується ріст молодих паростків, кореневої системи. Після зими рослина ослаблено, і, щоб дати йому сили для розвитку, садівники влаштовують весняні підживлення. Вносять органічні і мінеральні добрива, які зміцнюють імунітет малини. Ще одна мета весняної підгодівлі — захист від хвороб і шкідників. Щоб уникнути поява малиннику, п’ядуна, попелиці, садівники обприскують ягідні чагарники захисними хімічними, біологічними, народними засобами.

 Коли проводити підживлення навесні

Коли підгодовувати садову малину? Рекомендується робити це після того, як зійде весь сніг. Строки внесення підгодівлі залежать від регіону. На півдні країни це приблизно середина квітня, в середній смузі і в північних областях — початок травня. Кращий час для підгодівлі — після дощу. Волога служить провідником поживних елементів; чим її більше, тим краще вітаміни і мінерали засвояться. Якщо весна видалася посушливої, перед добривом кущі рясно поливають теплою водою. Рекомендується робити це вранці або ввечері, коли немає сонця.

Якщо малину вирощують на низькородючих ґрунтах, навесні добрива вносять двічі: у квітні і через два тижні після першої підгодівлі. На родючих землях обмежуються однією підгодівлею. Визначити готовність землі допомагає перевірений спосіб: в грунт встромляють палицю. Якщо вона входить без проблем і прямо стоїть, значить, земля відтанула. Якщо ні, рекомендується почекати ще 2-3 дні і повторити процедуру.

Джерело


Добавить комментарий