Чому не можна повторно кип’ятити воду для приготування чаю чи кави

Главная

Кожен у своєму житті не раз робив цю помилку: кілька разів кип’ятив воду для приготування чаю чи кави. Ми з’ясували, чому це робити не варто.

«Навколо води ходить безліч міфів. Хтось каже, що повторне кип’ятіння не завдає шкоди, а хтось таки дотримується думки, що цей процес негативно впливає на здоров’я людини. Такі висновки, звісно, ​​небезпідставні.

Скажу одне, що все ж таки небажано піддавати одну і ту ж воду новому впливу високої температури. Можна вже припинити це робити лише через її неприємний металевий та палений присмак» , – розповіла фармацевт і хімік Ольга Дроздова.

Давай розберемося, з якою метою ми кип’ятимо воду. Звісно, ​​для знищення шкідливих мікробів. Безперечно, під дією високої температури всі бактерії гинуть, але домішки залишаються. Коли вода починає кипіти, її молекули випаровуються, а концентрація інших речовин збільшується. Наприклад, як осаду на дно чайника осідають солі, модифіковані сполуки водню тощо.

Таку воду навіть називають «мертвою» або навіть токсичною, оскільки накопичувальний ефект цих домішок небезпечний. Особливо це може згодом позначитися на здоров’ї нирок – виникають камені. Варто пам’ятати, що у воді з-під крана міститься хлор. Коли рідина нагрівається, відбувається взаємодія цього елемента з органічними речовинами, під час чого утворюються канцерогени. Вони можуть стати причиною онкологічних захворювань, – також пояснила експерт.

Щоб уникнути негативного впливу води на здоров’я, необхідно дотримуватись таких правил:

1. Щоразу наливай свіжу воду для кип’ятіння.

2. Коли готуєш напій у термосі або гарячому кухлі, спочатку поклади в ємність інгредієнти, потім залий водою і не закривай її відразу ж кришкою. Дай хоча б три хвилини гарячої рідини “вдихнути” кисень.

3. Не доливай свіжу воду до залишків кип’яченої.

4. Перед тим як наливати свіжу воду в чайник, дай їй відстоятись в емальованій ємності кілька годин.

 


Добавить комментарий