Делікатний режим: 10 помилок під час прання, які зіпсують навіть якісні речі

Главная, Совет

З появою пральних машин на одну проблему в нашому житті стало менше. І штук на десять – більше. Адже навіть у найледачішому машинному пранні є стільки нюансів, що всіх і не згадаєш. Власне, ніхто особливо і не намагається.

А потім всі дружно скаржаться на неякісний одяг, погане пошиття, “ZARA вже не та” і все в цьому дусі. Не хочете прирікати нові речі на коротке і не дуже яскраве життя? Тоді не допускайте ось цих помилок під час прання.

До прання готові?

Вчитися ніколи не пізно. І якщо ви завжди робили прання “на автоматі”, як пральна машинка, саме час вдуматися в процес. І, можливо, зробити невелику роботу над помилками. Адже більшість навіть не замислюється, що ось так робити не варто.

1. Не читати ярлики на одязі
Окрім назви бренду там можна знайти чимало корисного “чтива”. Наприклад, який необхідний режим прання. Можливо, ви навіть не підозрювали, що улюблену сукню в леопардовий принт взагалі не можна прати в машинці. Але ж це відкриття значно збільшить шанси останнього на довге і щасливе життя в гардеробі.

2. Завантажувати машинку всім і відразу
Не все відразу!
Як би заманливо не звучала перспектива заощадити час і завантажити в машинку всі 5 кг прання за раз, краще стримати цей порив. Барабан не зовсім залізний, може і не витримати навантаження. Не кажучи вже про якість прання в перевантаженому пристрої та банальну необхідність сортувати речі.

3 Недостатньо виполіскувати постільну білизну
Залишки порошку на білизні можуть спровокувати алергію.
Стали помічати на шкірі дрібні висипання, червоні плями та свербіж? Можливо, причина криється у вашому ліжку. Жодних двозначностей: залишки прального порошку або кондиціонера під час щоденного контакту можуть подразнювати чутливу шкіру і провокувати алергію. Особливо, якщо ви використовуєте засіб із сильними ароматизаторами. А тому після кожного прання постільної білизни обов’язково влаштуйте їй ще одне коло у звичайній воді без детергентів. Але лікаря краще таки відвідати.

4. Додавати кондиціонер під час прання рушників
Рушникам кондиціонер не потрібен.
Та ще й “від душі”. Під час прання білих і пухнастих краще взагалі обійтися без пом’якшувальних засобів: вони покривають волокна невидимою плівкою, що знижує здатність тканини вбирати вологу. У підсумку рушники завжди залишаються трохи вологими і починають неприємно пахнути вогкістю.

5. Перестаратися з пральним порошком
Здається, щось пішло не так.
Це значно збільшить витрату води, а ще може призвести до некрасивих розводів на тканині. Той випадок, коли більше не означає краще.

6. Прати “делікатне” разом з усім іншим
Нижню білизну краще прати окремо.
По-перше, бюстгальтер із французького мережива явно вимагає іншого поводження, ніж потерті роками шкарпетки джинси. А, по-друге, краще купити спеціальну сіточку для прання білизни: це збереже мереживо і колготки від “стрілок”, а шкарпетки – від втрати пари.

7. Прати купальник у машинці
Купальник завжди періть вручну.
Варто раз і назавжди запам’ятати: еластан і машинне прання несумісні. Тож усе купальне приладдя краще по-старому, ручками.

8. Не розстібати ґудзики на одязі перед пранням
Ґудзики мають бути розстебнутими.
Будемо стислими: ви просто можете дістати улюблену сорочку без одного, а то й без усіх ґудзиків. Краще не ризикувати.

9. І залишати розстебнутою ширінку
“Ширінку застебніть!”
Усі “блискавки” на речах перед пранням потрібно обов’язково застебнути. Інакше зубчики можуть зачепити інші речі та пошкодити їх.

10. Не чистити пральну машину
Навіть пральну машину потрібно час від часу “прати”.
Парадоксально, але навіть пристрою для чищення потрібна чистка. Як мінімум, періодично прополіскувати лоток для порошку і кондиціонера. А ще краще, дізнатися і використовувати ось цей лайфхак, як “випрати” пральну машинку. Так вона точно прослужить довше.

Але на цьому ми з вами не прощаємося, заходьте ще!


Добавить комментарий