Дерево, яке обов’язково має бути у вашому саду. Ці ягідки знижують рівень цукру і холестерину

Главная, Сад/Огород

Шовковиця біла – рослина, відома багатством поживних речовин і корисними властивостями.

 Різні частини рослини, в тому числі плоди і листя, використовуються для лікування і профілактики таких захворювань, як діабет, атеросклероз або застуда.

Чому варто мати в саду білу шовковицю?

Біла шовковиця є листопадним деревом, характерним для Китаю, Індії та Японії, тоді як у Сполучених Штатах вона сприймається як інвазивний вид. В даний час дерево культивується в різних частинах світу заради його цінних плодів, листя, кори і коренів . До цих пір ці частини шовковиці були популярні в народній медицині. В даний час також проводяться дослідження з огляду на потенційно корисні лікувальні властивості рослини.

Завдяки багатству поживних і активних речовин, з’являється все більше повідомлень про такі ефекти білої шовковиці:

  1. протиракову дію – екстракти білої шовковиці мають антиоксидантні властивості і здатні уповільнювати ріст ракових клітин;
  2. зниження рівня холестерину – дослідження показують, що чай з білої шовковиці може знизити тригліцериди, загальний холестерин і холестерин ЛПНЩ, а також покращити стан серця;
  3. підтримка контролю рівня цукру – інгредієнти білої шовковиці можуть знизити рівень цукру у людей з діабетом і допомогти регулювати рівень глюкози у здорових людей.

Вирощування шовковиці білої

Шовковиця біла – це дерево, яке може рости в нашому кліматі. Висаджувати їх слід ранньою весною або восени в попередньо удобрений і правильно підготовлений грунт. При посадці кількох дерев рекомендується дотримуватися відстань між ними не менше 2 м. Молоді деревця необхідно захистити від морозів. Кращим місцем для шовковиці буде добре освітлене і захищене від вітру місце, тому що в таких умовах вона найкраще плодоносить.

Застосування шовковиці білої

Плоди шовковиці білої можна вживати в свіжому вигляді або використовувати для приготування варення, соків, інших консервів, а також алкогольних напоїв (наприклад, настоянок , вин, саке ). Також популярні сушені ягоди шовковиці. Що стосується листя, то з них готують чайний настій. Китайська медицина також використовує кору і корінь білої шовковиці для приготування чаю.


Добавить комментарий