Домашнє вино з квітів – універсальний рецепт приготування

Главная, Совет
Share

Рецепт вина з квіток

Щоб зробити квіткове вино, потрібно знати кілька секретів роботи з сировиною. При дотриманні технології вийде напій світло-жовтого, медового чи бурштинового відтінку з тонким смаком і стійким ароматом нектару. Ми розглянемо універсальний рецепт на прикладі вина з бузку. Запропонована методика і пропорції інгредієнтів підходять для будь-яких інших квіток.

Теорія. Для приготування домашнього вина годяться будь-які ароматні квіти: акації, бузку, чорної бузини, троянди, кульбаби, липи та ін., Які ростуть далеко від запилених місць, наприклад, доріг. Оптимальний час збору – до полудня в суху, сонячну погоду. Бажано, щоб за день до цього був дощ або вранці випала роса. Відразу після дощу квітки втрачають нектар, тому вино виходить несмачним, а в похмурий день суцвіття не повністю розкриваються, що теж погіршує якість напою.

Увага! Використовуйте тільки квітки з приємним ароматом, оскільки запах в повній мірі передається готового напою.

Для нормального бродіння загальна (тітріруемая) кислотність сусла повинна становити 6-15 грам на літр. Проблема в тому, що квіти, вода і цукор не містять кислот в потрібній кількості, тому доводиться вносити в сусло лимонну кислоту. Якщо не підвищити кислотність, замість бродіння почнеться гниття, а квіткове вино зіпсується.

Дріжджі перероблять на спирт буряковий цукор і нектар у квітках, орієнтовна міцність напою – 11-12%. Згідно пропорціям в рецепті, вийде сухе вино, яке на останніх етапах можна додатково підсолодити або підвищити міцність горілкою (спиртом).

Лимонна або апельсинова цедра збагачує медово-нектарний аромат вина приємними цитрусовими відтінками і злегка доповнює смак.

Для приготування вина з квітів потрібні винні дріжджі, які можна купити (кращий варіант) або активувати шляхом приготування саморобної закваски з родзинок. Автори деяких рецептів пропонують просто вкинути кілька родзинок в сусло, але це найбільш ризикований спосіб, оскільки на поверхні далеко не кожного родзинок зберігаються винні дріжджі. Хлібопекарські пресовані або сухі дріжджі не підходять, інакше замість вина вийде квіткова брага з характерним запахом спирту.

Складові:

  • вода – 4 літри;
  • цукор – 1 кг і за смаком;
  • квітки (бузку, бузини, акації і т.д.) – 1 щільно набита літрова банка;
  • лимони – 2 штуки (середніх) або 2 чайних ложки лимонної кислоти;
  • немитий родзинки – 100 грам або винні дріжджі.

Щоб уникнути зараження вина патогенними мікроорганізмами, все ємності потрібно попередньо простерилізувати і працювати з сировиною можна тільки вимитими руками.

Рецепт вина з квіток

1. Якщо магазинних винних дріжджів немає, за 4-5 днів до збору квітів приготувати ізюмних закваску: 100 грам родзинок засипати в банку, додати 25 г цукру і 150 мл води кімнатної температури. Накрити шийку марлею, залишити на 3-5 днів у темному, теплому місці. При появі на поверхні піни, шипіння і легкого запаху бродіння закваска готова, можна переходити до наступного етапу.

Якщо з`являлася цвіль, доведеться почати спочатку. Раджу ставити одночасно 2-3 закваски на різних видах родзинок (куплених у різних виробників), оскільки більшість ягід оброблені консервантами, що вбивають винні дріжджі на шкірці.

2. Зібрати квітки (підходять тільки повністю розкрилися). Видалити листя, стебла, квітконоси і інші частини, які дають гіркоту. На 4 літри води потрібно мінімум 1 літрова, щільно утрамбована банку. По можливості кількість квітів бажано збільшити до 1 півторалітрової банки, але не більше.

Увага! Квіти можна мити, інакше вода змиє нектар і вино вийде без запаху.

3. Злегка обтрусити квіти від пилу і дрібних комах, скласти в каструлю, залити 3,5 літрами окропу. Варити 5 хвилин на слабкому вогні, зняти з плити, закрити кришкою і залишити на добу.

Якщо для підвищення кислотності використовуються лимони, зняти з попередньо помитий в теплій воді плодів шкірку (верхню жовту частину, не зачіпаючи білої м`якоті, що дає гіркоту). Цедру (замість лимонної можна використовувати апельсинову) додати в настій. Очищені плоди скласти в поліетиленовий пакет і помістити в холодильник.

4. Квіти віджати через марлю насухо. В отриману відфільтровану рідина додати решту некип`ячену воду (0,5 літра), вичавлений з очищених лимонів сік або концентровану лимонну кислоту, половину від загальної кількості цукру (0,5 кг), закваску (без родзинок) або винні дріжджі. Перемішати до повного розчинення цукру.

Вносити лимонний сік або кислоту потрібно обов`язково!

5. Перелити сусло в бродильно ємність. Мінімум 25% обсягу залишити вільними для піни і вуглекислого газу. Закрити гідрозатворів будь-якої конструкції, можна використовувати медичну рукавичку з проколеної голкою дірочкою в одному з пальців.

Найпростіший гідрозатвор для банки фото бродіння вина з ветовим під рукавичкою

Рукавичку потрібно надійно прикріпити до шийки

6. Перенести ємність в темне місце (або накрити) зі стабільною температурою 18-25 ° C.

7. Через 5 днів з моменту установки водяного затвора всипати другу порцію цукру – 25% (250 грам). Для цього відкрити ємність, перелити окремо 250 мл сусла, розвести в ньому цукор, отриманий сироп вилити назад в бродильно ємність і закрити гідрозатворів.

8. Ще через 5 днів додати цукор, що залишився – 25% (250 грам) за методикою, описаної на попередньому етапі.

Залежно від температури повітря і активності дріжджів бродіння домашнього квіткового вина триває 25-60 днів. Процес завершено, коли водяний затвор не виділяє газ (НЕ булькає) або рукавичка здулася, сусло стало світліше, а на дні видно шар осаду.

Якщо процес бродіння не припиняється через 55 днів з моменту внесення закваски, щоб не з`явилася гіркота, потрібно злити вино з осаду через трубочку і поставити дображивать при тих же умовах.

9. відбродила вино перелити через трубочку в іншу ємність, не зачепивши осад. Спробувати напій. За бажанням підсолодити цукром (на смак). Також можна підвищити міцність шляхом додавання горілки або чистого етилового спирту – 3-15% від обсягу.

10. Наповнити вином ємності для витримки. Бажано наливати під горлечко, щоб мінімізувати контакт напою з киснем. Герметично закрити. Якщо на попередньому етапі внесений цукор, на перші 7-10 днів встановити гідрозатвор, потім закрити звичайної пробкою.

11. Перенести вино на дозрівання в темне приміщення (погріб, підвал, холодильник) з температурою 6-16 ° C. Залишити мінімум на 4-6 місяців.

12. При появі осаду шаром 2-5 см фільтрувати напій переливанням. Звичайно потрібно 1-3 фільтрації. Вино вважається готовим, якщо осад більше не випадає. Тоді напій можна розлити в пляшки.

фото домашнього вина з бузку Вино з бузку, при використанні інших квітів відтінок змінюється

Зберігати в підвалі або холодильнику в герметично закритих ємностях. Термін придатності вина з квітів – до 2-х років. Фортеця – 10-12% (без закріплення).

Джерело


Share

Добавить комментарий