Думала, поставили браковані вікна… про це не кажуть МОНТУВАЛЬНИКИ ВІКОН

Главная, Совет

Сучасні металопластикові вікна мають безліч переваг: не течуть, добре відсікають шум з вулиці, зберігають тепло.

Але, як часто буває в житті, за перевагами нерозривно йдуть недоліки. Минуло кілька днів після встановлення, і на вікнах став утворюватися сильний конденсат. Зі старими дерев’яними вікнами такого не було! Чому це відбувається і як із цим боротися?

Конденсат на вікнах

Чому запітніло пластикове вікно? Причина криється в різниці між температурою повітря в приміщенні та температурою повітря на вулиці. Кордоном між ними є шибка. Пара при попаданні на скло перетворюється на воду і осідає у вигляді конденсату. Чим холодніше в кімнаті, тим менше потрібно вологи для випадання роси.

Іншими словами, в холодному і досить вологому приміщенні можливість утворення конденсату вище. У теплому та сухому приміщенні конденсат, як правило, не утворюється.

“Зі старими вікнами такого не було”, – скажеш ти. Правильно, але не тому, що нові вікна гірші. У дерев’яних вікнах, як правило, є багато невеликих щілин, через які постійно заходить сухе повітря з вулиці, зменшуючи загальну вологість у приміщенні.

На жаль, запотівання вікон не лише естетична проблема. Конденсат на пластикових вікнах сигналізує про нездоровий мікроклімат у квартирі. Підвищена вологість веде до утворення різних видів грибків, цвілі.

Недостатня вентиляція сприяє накопиченню вуглекислого газу та збільшенню концентрації у повітрі шкідливих речовин. У результаті мешканців погіршується самопочуття, знижується імунітет.

Як позбавиться від запотівання вікон

Почни з перевірки якості вентиляції. Можливо, вона засмічена або потрібно встановити вентиляційну решітку більшого перерізу. Додатково можна встановити кухонну витяжку.

Перевір, як закладені укоси. Якщо із зовнішнього боку залишилися щілини, в них заходитиме холодне повітря та волога, охолоджуючи всю конструкцію.

Зроби підвіконня не таким широким для забезпечення опалення вікон від радіатора. Можна поставити потужнішу батарею або вмонтувати решітку для вентиляції у підвіконня. Переконайтеся, що щільні штори не закривають батарею.

Займися утепленням стінок. Для зовнішнього утеплення доведеться найняти спеціалістів-висотників, але ефект того вартий. Взимку стіни зберігатимуть тепло, влітку — прохолоду.

Прибери з підвіконня рослини чи акваріум. Можливо, вони є джерелом надмірної вологості.
рослини на підвіконні
Якщо ти живеш у заміському будинку, спробуй усунути приплив вологи до приміщення. Домогтися цього можна, відремонтувавши дах чи підвал.
У цьому відео показані різні способи позбавлення конденсату.
Щоб не ставити питання, як позбутися конденсату на пластикових вікнах, довіряй установку тільки досвідченим монтажникам, стеж за ходом роботи. Майже всі сучасні вікна мають можливість регулювання.

Але на цьому ми з вами не прощаємось, заходьте ще!


Добавить комментарий