Еспресо чи еспрессо, лАте чи латЕ: Авраменко пояснив, чому ми неправильно називаємо каву

Главная, Совет

У назвах різних кавових напоїв дуже легко припуститися помилок. Часто багато хто з нас неправильно називає каву.

Кавові напої мають дуже багато видів, залежно від способу приготування і доданих до кави інгредієнтів. Назви таких напоїв часто можуть заплутати, адже виникають запитання то щодо правильного написання, то щодо правильної вимови і наголосу.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно називати різні види кавових напоїв і яких помилок ми найчастіше припускаємося.

Першочергово мовознавець наголосив, що в українській мові не варто використовувати слово “кофе”, хоча воно і є у словниках.

“Хоч у словниках є слово “кофе”, раджу його уникати, адже це слово штучно ввели до наших словників у радянські часи з метою зближення української мови з російською – була така політика. Отже, не кофе, і тим паче не кохве, а кава. Не кофейний, а кавовий, а також не кофейник, а кавник”, – пояснив Авраменко.

Також він нагадав, що невелику металеву посудину із довгою ручкою для приготування кави називають туркою, або джезвою. Правильно казати “готую каву в турці”, або “готую каву в джезві”.

Мовознавець зазначив, що апарат для розмелювання кави називають кавомолкою або кавомлинком.

Авраменко звернув увагу, що ми часто припускаємося помилок у назвах кавових напоїв.

“Хочу звернути вашу увагу на написання слів ристрето, еспресо і капучино. Ристрето – це дуже міцна кава. Це слово ми пишемо з однією буквою “т”. Так само капучино і еспресо треба писати без подвоєних букв”, – пояснив мовознавець.

Щодо наголосу у слові лате, то його правильно робити на букві “а”.

“І насамкінець – про наголос у слові лАте. Це напій, який складається із молока і кави еспресо. Так от, у цьому слові наголос падає на перший склад. Не латЕ, а лАте”, – зазначив мовознавець.

Раніше Авраменко пояснив, як правильно казати – заварити каву чи зварити. Виявляється, зі словом “кава” можна вживати обидва дієслова, але варто знати випадки, коли правильно буде застосувати кожне з них.

Джерело


Добавить комментарий