Глутатіон: що це таке, для чого він і чому важливо його приймати

Главная, Совет

Незважаючи на те, що глутатіон є дуже маленьким білком, він відіграє вирішальну роль у нашому організмі. 

Насправді це найпотужніший антиоксидант, який природним чином виробляється печінкою, а також міститься в деяких продуктах.

Для чого вживати глутатіон? Чи добре приймати добавки, які містять його, чи вибрати добавки з вітамінами, кофакторами та амінокислотами, необхідними для того, щоб клітини виробляли їх автономно? Які переваги фізичної активності та спорту? Давайте разом подивимося, як глутатіон працює в нашому організмі.

Що таке глутатіон?

Глутатiон належить до групи ферментів з антиоксидантною дією, які називаються глутатіонпероксидазами. У нашому організмі він присутній у різних формах

Якщо рівень окисленого глутатіону високий, окислювальний стрес нашого організму високий ; Навпаки, якщо є високий рівень відновленого глутатіону, наш організм захищений від токсинів і будь-яких пошкоджень, спричинених окисним стресом. Ендогенне зниження глутатіону, отже, пов’язане з різними патологічними станами.

Властивості та переваги глутатіону

Глутатіон є основною речовиною для внутрішньоклітинного захисту, активним, перш за все, в клітинах, присутніх в органах і тканинах, найбільш чутливих до токсичності, таких як мозок, серце, легені, нирки, шкіра, кишківник і печінка.

На додаток до антиоксидантної дії, щоб краще зрозуміти, для чого потрібен глутатіон, необхідно пам’ятати, що ця речовина відіграє важливу роль як кофактор для різних ферментів, а також різних метаболічних функцій:

  • Це потужний детоксикант для печінки, легенів, нирок і епітелію кишківник;
  • Підтримує системи антиоксидантного захисту ;
  • Полегшує виведення ліків та/або токсичних хімікатів;
  • Захищає від вільних радикалів ;
  • Має захисну дію проти радіаційного ураження сітківки, рогівки;
  • Це резерв цистеїну ; _
  • Регулює функцію білка ;
  • Сприяє метаболізму прозапальних сполук;
  • Він відіграє важливу роль у здоров’ї та детоксикації жовчного міхура ;
  • Він має здатність регенерувати інші сполуки з антиоксидантною функцією, такі як вітамін С і вітамін Е.

Дефіцит глутатіону та спосіб життя

Рівень глутатіону також залежить від нашого способу життя. Серед факторів, які найбільше ставлять під загрозу синтез глутатіону і які можуть створити дефіцит, є стрес, сидячий спосіб життя, куріння, надмірне перебування на сонці та неправильне харчування.
Деякі захворювання, такі як діабет і серцево-судинні захворювання, також можуть спричинити зниження його рівня в організмі. Крім того, саме тому, що він якимось чином пов’язаний із механізмами старіння, навіть звичайний плин років призводить до того, що глутатіон стає дедалі дефіцитнішим: починаючи з 40 років і далі, виробництво глутатіону в організмі фактично зменшується швидше й швидше. .

Продукти, багаті глутатіоном

Глутатіон є ендогенною речовиною, тобто він значною мірою виробляється нашим власним організмомОднак це речовина, яка також присутня в багатьох харчових продуктах і харчових продуктах. Попри те, що він не дуже біодоступний, дієта, багата природним глутатіоном, допомагає захистити наше тіло на 360°, сприяючи гарному самопочуттю та фізичній формі.

Серед продуктів, багатих на глутатіон, також є багато овочів, деякі з яких є незамінними в рослинній дієті завдяки їх захисній дії (також проти пухлин). Це ключові продукти середземноморської дієти, такі як броколі, капуста та цвітна капуста (які є хрестоцвітими), часник, цибуля та цибуля-порей, а також яблука, дині та овочі, такі як морква та шпинат. Авокадо і грейпфрут також містять велику кількість. Глутатіон також міститься в продуктах тваринного походження, в молоці, м’ясі та рибі, де він також пов’язаний з цинком і селеном та іншими важливими речовинами для регенерації тканин.

Коли приймати глутатіон

Глутатіон важливий у періоди психофізичного стресу, коли весь організм ослаблений і легко йде «про запас» антиоксидантів. Інші випадки, коли глутатіон потрібен навіть більше, це після незбалансованої дієти, із занадто низьким вмістом поживних речовин або, навпаки, занадто багатим жирами та обробленими харчовими продуктами, що створює надлишок токсинів в організмі. Навіть приймання препаратів, які навантажують печінку, включно зі звичайним парацетамолом, може змусити подумати про добавку глутатіону.


Добавить комментарий