Горб на шиї у жінок – що це таке та чому масаж не допоможе його прибрати. Пояснює невролог

Главная, Совет

Що таке “сольовий” горб у жінок

Це опукле утворення позаду, трішки нижче місця, де шия закінчується й переходить у грудний відділ хребта, пояснює невролог Анатолій Німчук.

 Синонімом є історичний термін “горб вдови”, оскільки він виникає переважно після 50 років. Адже раніше тривалість життя була суттєво меншою, і жінки після 50 часто ставали вдовами, звідси й назва.

А цей горб – це солі?

Ні, там немає жодних солей. Це підшкірно-жирова клітковина, а простіше – звичайна жирова тканина, розповідає лікар.

“І нічого там розбивати, як багато хто намагається робити. В цьому легко переконатися, зробивши знімок шийного відділу хребта (МРТ)”, – каже Німчук.

Лікар додає, що крихітний горбик у цій ділянці може намацати в себе кожен. Адже він формується остистим відростком сьомого шийного хребця.

Чому цей горб з’являється у жінок?

Бо це особливість обміну речовин: жирова клітковина у жінок із віком починає відкладатися нерівномірно, особливо в жінок після 40 років та в схильних до повноти, пояснює невролог.

Ті жінки, які не мають повноти, зазвичай у більш зрілому віці не мають і горба.

Внесок у помітність горба робить і посилення так званого грудного кіфозу. Річ у тому, що у хребті є нормальні згини – кіфози (назад) і лордози (вперед). З віком грудний лордоз посилюється у жінок через постменопавзальний остеопороз (втрату міцності хребців), через що горб візуально стає ще помітнішим.

За даними Webmd, на розвиток “горба” може впливати й довготривалий прийом певних медикаментів-кортикостероїдів, а також препаратів проти ВІЛ (але препарати нового покоління менш ймовірно викличуть цей побічний ефект). Також “горб” може з’явитися внаслідок синдрому Кушинга – це стан, коли тіло виробляє надто багато кортизолу.

Як прибрати цей горб?

Жоден масаж чи так звана мануальна терапія не зарадять цій косметичній проблемі, переконує лікар. Адже, нагадаємо, горб – це жирова тканина, і її не можна прибрати фізичним впливом, вона не може просто так зникнути від натискання.

Варіантів насправді небагато.

Для початку – спробувати схуднути, якщо є надмірна вага.

Спорт сприяє загальному схудненню, тільки так може до певної міри допомогти. Пам’ятайте, що жодних спеціальних вправ для шиї тут не існує і не може існувати – ділянка горба малорухома сама собою.

Іншим, дієвішим варіантом (проте значно дорожчим) є візит до пластичного хірурга.

А горб може призводити до серйозних наслідків?

Ні. Він є суто косметичним дефектом та не викликає ні болі, ні інших неприємних відчуттів. І нічого не перетискає.

А якщо цей горб таки болить?

Зазвичай біль пов’язаний із емоційними переживаннями пацієнтки через свій вигляд, пояснює невролог.

Такі болі переважно невиражені, проте тривалі, не потребують прийому знеболювальних, але нерідко супроводжуються розладами сну.

“Загалом, принаймні у частини пацієнток із такими болями діагностують “тілесну депресію” або соматизований розлад”, – додає Німчук.


Добавить комментарий