Кращі вправи для зняття болю в шиї

Главная

Якщо, повертаючи шию, ви відчуваєте похрускування і біль, значить, вона 100% потребує лікування.

Спробуйте в такому випадку виконувати вправи китайської медицини для шийних хребців. Практикуйте цю гімнастику вранці і ввечері, повільно і плавно, а для посилення ефекту повороти і нахили голови треба супроводжувати рухом очей в тому ж напрямку.

Вправа 1

Сядьте на стілець, тримаючи спину і голову прямо. Зробіть глибокий вдих і натисніть долонями на лоб, одночасно напружуючи м’язи шиї і не даючи голові відкинутися назад. Затримайте дихання і збережіть напругу на 5­-7 секунд. На видиху відніміть долоні і на 10 секунд повністю розслабтеся, опустивши голову на груди. Повторюйте 3-­5 разів.

Вправа 2

Вдихніть, зімкнутими в замок руками натискайте на потилицю. При цьому напружте шию і не давайте голові опуститися. Затримайте дихання і залишайтеся в цьому положенні 5-­7 секунд. На видиху опустіть руки і розслабтеся на 10 секунд. Повторюйте 3­-5 разів.

Вправа 3

Зробивши вдих, натисніть лівою долонею на скроню, намагаючись протягом 5-­7 секунд не піддаватися тиску. Потім видихніть, максимально розслабте м’язи шиї і плечей, відпочиньте 10 секунд. Те ж саме зробіть правою рукою. Повторіть вправу 3­-5 разів кожною рукою.

Вправа 4

Стільки ж разів зробіть нахили голови вперед і назад. На вдиху відведіть голову назад, долаючи опір долонь, що охоплюють шию ззаду, а очі підійміть вкрай вгору. Затримайте дихання і збережіть напругу м’язів шиї протягом 5­-7 секунд. На видиху поверніть голову в початкове положення. Розслабтеся на 10 секунд.

Вправа 5

При нахилі вперед долоні тиснуть на шию, а вона поступово поступається цьому тиску, На вдиху голова максимально опускається на груди. Підборіддя притискається до шиї, а погляд опускається вниз. Виконувати 5­7 секунд. Потім видих, повернення у вихідне положення і розслаблення.

Вправа 6

На вдиху поволі поверніть голову вліво, напружуючи м’язи шиї, і постарайтеся подивитися якнайдалі в сторону руху. Затримайте дихання на 5-­7 секунд. На видиху поверніть голову у початкове положення, розслабтесь на 10 секунд. Виконуйте вправу 3­-5 раз в кожну сторону.

Вправа 7

Опустіть голову на груди і розслабте м’язи шиї. Постарайтеся підборіддям “розтерти” ключиці, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Повторіть 10 разів.

Вправа 8

Закиньте голову назад, розслабте м’язи обличчя і шиї. Спробуйте потилицею “розтерти” нижню частину шиї. Повторіть 20 разів.

Вправа 9

Плечі розслабте і опустіть. Роблячи повільний вдих, верхівкою максимально тягніться вгору, намагаючись якомога більше розтягнути шийні хребці. Одночасно робіть повороти голови вліво і вправо з невеликою амплітудою. Поверніться у вихідне положення і розслабтеся. Повторіть 5 разів.

Джерело


Добавить комментарий