Підживлення петуній – як правильно проводити?

Сад/Огород

Петунії відносяться до досить поширених кольорів, які часто використовують при прикрасі лоджій, балконів та вуличних ваз. Але досягти високого декоративного ефекту допомагає належний догляд, важливою складовою якого є підживлення.

Відповідні умови вирощування

Щоб петунія радувала зовнішнім виглядом, необхідно створити комфортні умови для вирощування. Вони полягають у виборі добре освітленої ділянки, бажано з некислим суглинним або супіщаним грунтом. Якщо висаджувати рослину в контейнери, слід організувати хороший дренаж, вибрати багату поживними елементами пухку землю з високою вологоємністю. Слід пам’ятати, що коренева система петуньї дуже потужна, тому на 1 кущик має припадати не менше 5 л ґрунту.

Кореневі підживлення

Характерною відмінністю петуньї є її “ненажерливість”. Підживлення слід починати вже за кілька тижнів після того, як пікірували розсаду. У ранньому віці рослини варто балувати азотовмісними добривами, необхідними для процесів росту вегетативних органів квітки.

Після обрізки петунії в липні з метою збільшення зеленої маси рослини слід підгодовувати органікою або добривами, на етикетці якої вказано наступне співвідношення азоту, фосфору та калію – 15:12:10 (наприклад, добрива “Квіткове” або “Літнє”).

Коли рослина вже досить доросла, необхідно підгодовувати її добривами з високим вмістом калію та фосфору. Це сприяє закладанню бутонів та рясному цвітінню. Вибираючи добрива в магазині, зверніть увагу на співвідношення в ньому азоту, фосфору та калію. Пропорції можуть бути такими: 10:15:20 або 10:20:15. Добре підходить для цієї мети добриво Кеміра Люкс.

Позакореневі підживлення

Кореневе підживлення бажано чергувати з позакореневим. Для цього рекомендується використовувати комплексні добрива, що містять цілу низку корисних мікроелементів, але можна використовувати також сечовину або гумат калію.

Якщо об’єми петуній, що вирощуються, невеликі, то можна обприскувати листя рослин вітамінами групи В, які легко можна придбати в ампулах в аптеці. При цьому розводити препарат слід у наступних пропорціях: 1 ст. води на 1 ампулу. Якщо рослин багато, доцільніше підгодовувати їх комплексно при поливах.

Особливо важлива весняна і літня підгодівля. Проводити їх можна за стандартною схемою, яка задовольняє потреби дорослої рослини: в 1 відрі води (приблизно 12 л) необхідно розчинити 15 г калію монофосфату. Цю ж схему слід застосовувати для рослин, що підростають, але в половинній порції. Підживлювати таким добривом петунії слід не рідше одного разу на 10 днів. Через раз рекомендується додавати в це відро близько 10 г сечовини.

Можливі проблеми

Поширеною проблемою при вирощуванні петунії є передчасне пожовтіння листя – хлороз. Особливо йому схильні квіти, посіяні взимку. Причиною виникнення хвороби є нестача іонів заліза, яку легко можна заповнити за допомогою хелату заліза або заліза в рідкій формі (таких препаратів безліч у спеціалізованих магазинах). Обробіть одним із них петунню 3-4 рази з інтервалом у пару днів, і пожовтіння відступить.


Добавить комментарий