Природний засіб для сну. Мелатонін – що це таке і як він діє? Чи безпечний мелатонін і в яких дозах його приймати?

Главная, Совет

Ви прокидаєтеся в ночі і вам важко заснути? А може, вам важко заснути й ви крутитеся в ліжку майже до ранку, а потім все, що вам хочеться, це повернутися в тепленьке ліжечко?

У таких ситуаціях багато людей замислюються про снодійне з мелатоніном. Це гормон сну для регуляції добового ритму. Дізнайтеся про інші його властивості та способи використання продуктів, які його містять.

Мелатонін – що це?

Мелатонін – це нейрогормон, який виробляється в епіфізі, тобто в одній із залоз внутрішньої секреції. Його основне завдання — регулювати добовий ритм організму, тому його часто називають кінчиками біологічного годинника людини. Мелатонін починає вироблятися зазвичай ввечері. Він досягає своїх максимальних значень між 24:00 і 3:00 ранку – саме в цей час зазвичай відбуваються три фази глибокого сну, тобто моменти, коли організм найбільше відновлюється. Після цього часу концентрація гормону в крові починає знижуватися, і більшість людей більше не відчувають фази глибокого сну. Натомість існує стадія REM, під час якої виникають сни.

Зниження рівня мелатоніну є одним із факторів, який змушує організм прокидатися. Однак протягом дня концентрація цього гормону в крові може несподівано підвищуватися, особливо після фізичної активності, великих розумових зусиль або недостатнього тривалого перебування на сонці. Потім організм починає працювати так само як і ввечері, від чого людині стає сонно і хочеться подрімати. Однак це не єдиний процес, який потім відбувається в організмі.

Препарати для сну з мелатоніном – що в них міститься?

Мелатонін найчастіше вживають люди, які останнім часом погано засинають і мріють добре відпочити. Серед безрецептурних препаратів можна розглянути деякі варіанти на сайті https://100500dobavok.com.ua/g100721894-life-extension. Засоби з мелатоніном бувають дієтичні добавки, мелатонінові снодійні, гомеопатичні препарати, а також дієтичні продукти для спеціальних медичних цілей. До їх складу, крім мелатоніну можуть входити також:

  • екстракт трави меліси – підтримує процеси, що заспокоюють постійне відчуття тривоги, покращують якість сну, знижують нервову напругу;
  • екстракт кореня валеріани – сприяє зниженню напруги гладкої мускулатури навколо внутрішніх органів і зниженню реакції центральної нервової системи. Крім того, він підтримує процеси, що перешкоджають судомам, судомам і розвитку депресії;
  • екстракт шишок хмелю – надає розслаблюючу та заспокійливу дію на нервову систему. Крім того, він допомагає зберегти здоровий сон;
  • екстракт ромашки – сприяє розслабленню і підтримує гарний настрій;
  • L-теанін – підтримує зниження рівня холестерину в крові та ступінь стимуляції мозку. Таким чином, це допомагає зменшити відчуття стресу та покращити когнітивні функції та пам’ять. Завдяки цьому він підтримує заспокійливі процеси, що сприяє засипанню.

Чи можна звикнути до мелатоніну?

Прийом мелатоніну безпечний. Його застосування навіть протягом тривалого часу не викликає звикання. Проте краще, щоб дозу препарату та тривалість лікування визначав сімейний лікар, який знає загальний стан здоров’я пацієнта та його чутливість до ліків. Мелатонін можна застосовувати не тільки при безсонні, але й при інших захворюваннях, наприклад, він може покращити стан очей, полегшити симптоми депресії, пом’якшити наслідки кислотного рефлюксу або підвищити концентрацію гормону росту (HGH) у чоловіків.

Як мелатонін впливає на сон?

Мелатонін використовується як засіб для сну, що було підтверджено багатьма науковими дослідженнями. Вони показали, зокрема, що, приймаючи мелатонін за 2 години до сну, нам буде легше заснути, а загальна якість сну значно покращиться. Також варто підкреслити, що час засинання зменшується, а час сну збільшується.

Мелатонін – протипоказання

Хоча мелатонін є безпечним препаратом, його рекомендують не всім. Його не слід вживати людям:

  1. при підвищеній чутливості до мелатоніну ;
  2. із захворюваннями печінки;
  3. зловживають алкоголем – не вживати алкоголь під час застосування препарату;
  4. при аутоімунних захворюваннях;
  5. не рекомендується вживати мелатонін дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Добавить комментарий