svynyny

Різні частини свинини: чим вони відрізняються і як їх приготувати

Главная, Кулинария

Свинина є продуктом з багатьма необхідними поживними речовинами, тому включення її в наш раціон може принести певну користь здоров’ю. 

Однак, щоб максимально використати цей тип м’яса на кухні, необхідно знати які частини свинини можна використовувати у різних стравах і чудову підбірку рецептів зі свинини і не тільки можна знайти на сайті podobaika.com.

Як вибрати

Кожен шматок свинини має різний колір, від світло-рожевого до червоного. Наприклад, корейка рожева, свиняча вирізка – оранжево-рожева, лопатка – червона. Не вдаючись у подробиці, згадаємо загальне правило: більш темний колір – це завжди м’ясо з частин, які виконують механічні функції в організмі тварини. Оскільки свинини багато і вона відносно недорога, варто відмовитися від заморожування і завжди купувати свіже м’ясо.

Основні частини свинини

  • Свиняча лопатка : це верхня частина гомілки та лопатки, яка чудово підходить для приготування тушкованого м’яса та фаршу. Якщо вона зберігає частину кістки, її також можна використовувати для приготування печені.
  • Корейка та шия: ці шматки свинини без кісток зазвичай продаються у формі філе. Свиняча шия чудово підходить для гриля, а з корейки та вирізки виходять смачні котлети.
  • Свинячі ребра: Зазвичай ребра готують на грилі. У них є певна частка жиру, що покращує соковитість страви. Вони також чудово поєднуються з легким маринадом.
  • Шинка: відноситься до дуже пісних частин свинини. Бажано готувати його з кісточкою, щоб він був соковитим. Інакше буде дуже сухо. Він також добре працює в стравах з соусом.

  • Бекон: завдяки своїй жирності добре переносить запікання. Бекон має сильний смак і може бути доданий до багатьох різних рецептів для покращення їхніх органолептичних властивостей.
  • Свинячі ніжки: зазвичай варені або тушковані. Також їх можна приготувати у вигляді желе.

Як приготувати

* Запікання – перед запіканням свинину потрібно замаринувати. Чудовий старомодний спосіб – бланшувати м’ясо, тобто опустити його на хвилину в киплячу воду. Тоді всі пори закриються і збережуть соки, які містять смак і поживну цінність м’яса. Деякі люди пересмажують м’ясо, але тоді пори закриваються тільки на тій стороні, яка безпосередньо стикається зі сковородою.

Температура запікання свинини не повинна бути дуже високою, близько 160-170 градусів Цельсія.Час запікання – близько 1 години. на 1 кг м’яса.

* Смаження – в цьому випадку більшу частину свинини потрібно спочатку протушкувати, а потім обсмажити на т.зв. гаряча (гаряча) сковорода. Винятком є ​​вирізка і свиняча корейка.

* Гриль – вирізка на грилі – сенсація, але в цьому випадку також потрібно бути обережним, щоб не пересушити м’ясо. Чудово вдається і польська класика – шийна і свиняча ковбаса. Ребра також можна приготувати, попередньо злегка приготувавши їх на грилі. Час смаження залежить від товщини шматочків м’яса.

* Тушкування – це один з найбільш рекомендованих способів приготування свинини. Жорсткість м’яса легко контролюємо (шампуром або виделкою). Свинина любить характерні аромати, тому можете експериментувати зі спеціями. Ніколи не пробувала тушкувати свинину у фользі, але знаю, що є ті, хто обирає і цей спосіб.

Важливо! Свинина завжди подається пропеченою (запеченою). Винятком є ​​вирізка, яка добре смакує при середньому обсмаженні.


Добавить комментарий