Що робити при геморої? Що насправді допомагає і куди звертатися?

Главная, Совет

Геморой – нестійка тема, яку ніхто не любить обговорювати.

Незважаючи на всі помилкові уявлення, геморой не є хворобою, а навпаки, тому що він виконує важливу функцію: м’які, валики розташовані на внутрішній стороні анального каналу і служать тонким ущільненням. Але що саме це означає? У той час як сфінктер просто стримує випорожнення, гемороїдальні вузли відповідають за утримання рідини та газів. Якщо судинні подушечки набряклі, тонке закриття може бути порушено та призвести до фізичних скарг. 

Симптоми геморою

Першою ознакою геморою часто є кров у калі або кровотеча після спорожнення кишечника, при цьому кров часто видно на туалетному папері. Крім того, за такими симптомами на задньому проході ви можете визначити, що у вас є проблеми з гемороєм або, у просторіччі, «маєте геморой»:

  • сверблячий
  • відчуття печіння
  • сочиться
  • хворобливість
  • відчутні опуклості
  • виділення слизу

Всупереч поширеній думці, сам по собі геморой не викликає неприємного запаху. Лише на запущеній стадії захворювання задній прохід може забруднитися, оскільки він перестає щільно закриватися, через що іноді може з’явитися запах.

Які існують варіанти лікування?

На додаток до використання безрецептурних засобів, гемороїдальні набряки можна лікувати іншими способами, залежно від їх розміру  та тяжкості. Більше інформації про способи лікування читайте тут

Геморой: ступінь тяжкості

Той факт, що гемороїдальні вузли виступають назовні і викликають біль, відбувається лише на запущеній стадії. Залежно від ступеня тяжкості лікарі виділяють наступні стадії геморою:

  • Гемороїдальні вузли першого ступеня ще не дуже збільшені, тому їх неможливо промацати. У постраждалих людей на цій стадії часто немає симптомів, але лікар може побачити геморой під час огляду анального каналу.
  • Геморой 2 стадії випинається назовні, коли ви напружуєтеся в унітазі, але потім повертається самостійно.
  • Геморой третього ступеня самостійно не втягується в задній прохід після натискання, але може бути відсунутий назад.
  • Гемороїдальні вузли 4 ступеня виступають із заднього проходу і не можуть бути відсунуті. Ця стадія часто супроводжується анальним пролапсом, при якому слизова оболонка також випинається назовні.

Профілактика геморою

Збільшення геморою часто є результатом неправильного харчування та недостатнього фізичного навантаження. Тому першим терапевтичним підходом є перехід на дієту, багату клітковиною.Це стимулює травлення, стілець стає м’якшим і легше спорожнити кишечник. Важливо пити достатньо. Зокрема, лушпиння подорожника або насіння льону слід приймати з великою кількістю води. Уникайте м’яса, ковбаси та продуктів з білим борошном і цукром. Вони уповільнюють травлення і викликають твердий стілець. Також уникайте алкоголю, він підвищує схильність до кровотеч.


Добавить комментарий