Що таке голосоутворюючий пристрій і як він працює?

Главная, Совет

Голосоутворюючий апарат: структура та функції голос є невід’ємною частиною спілкування людей.

Він дозволяє нам виражати почуття, ідеї, думки та інші важливі повідомлення. Голос формується через складну систему органів та процесів, які голосоутворюючий апарат голосують. У цій статті ми розглянемо основну структуру та функції голосоутворюючого апарату.

Люди, які страждають від відсутності частини або всієї гортані, не можуть правильно вимовляти звуки і нормально спілкуватися з іншими людьми.

У таких ситуаціях без спеціалізованого пристрою, для прикладу такого як на сайті https://labex.in.ua/ людина може лише генерувати стравохідний, глотковий або норицевий голос.

Апарат голосоутворення (так звана «електронна гортань» з живленням від акумулятора) — сучасне медичне обладнання, розроблене на основі інноваційних технологій і призначене для використання у разі втрати голосу внаслідок хвороби або нещасного випадку. Така мова складається з розмовного пристрою, який, якщо його притиснути до шиї чи щоки, виробляє звукові коливання, які передаються через акустику горла та рота. Цей звук артикулюється язиком, губами і зубами в мову.

Однак слід зазначити, що голос, який генерує «штучна гортань», має металевий, іноді «роботизований» звук, але піддається певній модуляції.

Коли використовується голосоутворюючий пристрій?

Використання електромеханічного голосоутворюючого пристрою рекомендовано особам, які:

 

  • перенесли операцію з видалення гортані, наприклад, при раку (ларингектомія), і за медичними показаннями їм неможливо поставити протез гортані;
  • позбавлення можливості спілкуватися в результаті черезшкірної трахеостомії (створення отвору в передній стінці трахеї для надходження повітря в дихальні шляхи).

 

Апарат також можна з успіхом застосовувати при захворюваннях, що викликають тимчасову втрату голосу або ослаблення голосових зв’язок.

Який принцип роботи приладу?

Пацієнт притискає пристрій до шиї або вставляє невелику трубочку в кут рота. Після натискання кнопки на машинці вона видає звук. Коли він починає ворушити язиком і ротом, ви можете складати звуки в слова.

Багато пристроїв мають кнопки, які дозволяють змінювати висоту або тон звуку, який видає електронна гортань. Це робить голос більш різноманітним.

Якщо людина вперше користується голосовим помічником для гортані, то фахівці рекомендують спочатку просто навчитися говорити за допомогою голосоутворювача, не регулюючи тональність і гучність.

Найпростіше розташувати електричні гортані на шиї в різних точках і спробувати вимовити один склад. Це робиться до тих пір, поки пацієнт не почує найкращу проекцію через рот.

Дуже важливо щільно притиснути пристрій до шиї, щоб мова стала голосніше і чіткіше.

 


Добавить комментарий