Спаржа: користь продукту, види та застосування в кулінарії

Главная, Кулинария

Вона містить велику кількість цінних для організму людини вітамінів та мінералів.

Правильно приготовлена спаржа має не лише тонкий і делікатний смак, але й безліч корисних властивостей.

Спаржа, так би мовити, є близькою родичкою цибулі. Проте вона не схожа на цибулю ні зовнішнім виглядом, ні за смаковими якостями.

Аспарагус – рослина з довгими щільними стеблами з голкоподібними листочками на кінчиках. Спаржа буває зеленого, білого, рожевого та фіолетового кольорів. У їжу вживають пагони, які вважаються делікатесом, хоча з лікувальною метою застосовують також і корені. Яскраво-помаранчеві ягоди використовують здебільшого для декоративних цілей.

Чим корисна спаржа

Спаржа містить велику кількість цінних для організму людини вітамінів (A, C, B1, B2 і Е) і мінералів (кальцій, фосфор, калій, мідь, магнію, залізо і цинк).

Вона стимулює роботу нирок, що корисно при затримці сечі, набряках і деяких ниркових захворюваннях. Таку ж дію цей овоч має на кишечник – активізує його роботу.

Також вона підтримує роботу серця, сприяє загоєнню ран і зміцненню сполучних тканин, підвищує імунітет. Крім того, спаржа покращує здоров’я кісток, волосся та шкіри.

Особливо цінний аспарагус для жінок: зокрема, він полегшує симптоми ПМС, допомагає боротися з втомою. Також спаржа рекомендована до вживання вагітним жінкам, оскільки в ній багато незамінних мінералів, необхідних для благополучного розвитку плоду.

Крім того, спаржа належить до живильних і низькокалорійних продуктів, тому вона добре підходить для дієтичного харчування.

Кому спаржа протипоказана

Спаржу не можна вживати в разі гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Протипоказанням може бути й індивідуальна непереносимість цього продукту.

Застосування спаржі в кулінарії

У кулінарії зазвичай використовують спаржу двох сортів – білу і зелену. Її смак майже не залежить від кольору. Страви зі спаржею загалом мають пікантний і неповторний смак.

Щоб зберегти смак і пружність, овочі готують зовсім недовго. Перед приготуванням шкірку з пагона очищають. Найнижчу частину паростка зазвичай не їдять і відрізають.

Стебла спаржі варять, тушкують, смажать, запікають та заморожують. Окремі її види, наприклад, білу, прийнято консервувати. Спаржа чудово поєднується з різноманітними соусами. З нею також виходять смачні супи та салати.

Джерело


Добавить комментарий