Як 7-річна дівчинка травмувалася і потрапила на місяць в реанімацію: історія про хворобу, від якої досі вмирають

Главная, Совет

Якщо запитати у пересічної людини, від якої хвороби можна неочікувано померти, у ТОПі страшних назв буде багато чого, окрім правця.

Про це пише life.pravda.com.ua

І даремно, бо ж заразитися правцем набагато простіше, ніж здається, а вірогідність смерті від хвороби у деяких випадках – майже 100%. В Україні за останні 5 років летальність від правця перевищила 60%.

Саме з такою хворобою торік зіштовхнулися лікарі ОХМАТДИТу у Львові.

До лікарні госпіталізували 7-річну Ліліану з відкритим переломом передпліччя. Він не віщував великої біди, але вже за тиждень ситуація кардинально змінилася та стала загрозливою. 

7-річна Ліліана отримала відкритий перелом передпліччя. Її доставили у лікарню.

“Про всяк випадок запитав у батьків, чи є в дитини щеплення від правця. Зі слів батьків дитина мала щеплення від правця, хоча ця хвороба потребує багаторазового щеплення згідно з календарем вакцинації. Та й дорослі мають робити ревакцинацію”, – розповів дитячий ортопед-травматолог Володимир Ришковський.

Дитині наклали гіпс і відправили додому. Проте за тиждень в неї почалося посмикування в межах рани. Дівчинка почала відмовлятися від їжі. Після того, як у неї почалися жахливі болі, батьки повідомили лікарів.

Посмикування м’язів – один з показників правця. У більшості випадків цей процес починається біля рани і розповсюджується на руку чи ногу, а далі – на протилежні кінцівки. Потім людина починає уся напружуватися та посіпуватися. Саме тому лікарі припустили, що дитина таки заразилася правцем, коли впала з велосипеда і зламала руку.

“Я зрозумів, що вже бачив таке посмикування і відразу подумав, що це – правець. Тому знову перепитав у батьків про щеплення. Вони знову завірили, що є, але картки щеплень не надали. Провівши консиліум, ми з лікарями дійшли висновку, що дитину слід перевести до реанімації через ймовірність зупинки дихання. Оскільки правець – це неврологічне захворювання і рано чи пізно воно вражає дихальний центр”, – продовжує лікар. 

Батьки, які усвідомлювали, що можуть втратити Ліліану через її тяжкий стан, були вкрай пригнічені. Особливо налякалися батьки, коли дитину перевели до реанімації.

“Розвиток захворювання – дуже різний, інкубаційний період триває 3-30 днів. Проте у випадку цієї дівчинки все було дуже швидко. Тому її таки перевели до реанімації, де нею зайнялася ціла команда лікарів.

Дитині ввели протиправцевий імуноглобулін. Але в неї був тяжкий перебіг захворювання, позитивної динаміки не було, ще більше стан ускладнювала температура 40 градусів, яка не збивалася. Дитину довелося перевести в медикаментозний сон і підключити до апарату штучної вентиляції легень. Дитина і в реанімації була з сильними судомами”, – поділився деталями лікар. 

Дитина провела у реанімації близько місяця, увесь час лікарі боролися за її життя. До правця додалася вітряна віспа. Тільки після одужання від вітрянки, яка проявилася в дитини вже в реанімації, з’явилася позитивна динаміка: дитина почала сама дихати, розплющувати очі.

Після подолання хвороби для Ліліани розпочався тривалий етап реабілітації: розробляли руки і ноги. В дітей після правця розвивається обмежена рухливість. Інколи залишаються наслідки, коли ногу не можна зігнути більше ніж на 90 градусів.

Майже рік після хвороби дитини батьки займаються її реабілітацією, розробляють руки та ніжки. Дитина приїздить на обстеження до лікарів, бо в деяких випадках наслідки правця зберігаються на все життя, тому слід регулярно слідкувати за станом здоров’я.


Добавить комментарий