Як почати варити пиво в домашніх умовах?

Главная, Совет

Процес приготування домашнього пива трохи складніше, ніж приготування вина, оскільки вимагає не тільки бродіння, а й варіння. Однак, якщо ви вмієте керувати піччю, ви можете стати домашнім пивоваром.Що потрібно, щоб почати варити пиво?


Варити пиво – це не що інше, як кулінарія. Тому вам знадобиться каструля або будь-яка інша посудина, яку можна нагріти, і джерело тепла, де найкраще працює газова плита. Варити пиво на індукційних плитах можливо, але вимагає уважного ознайомлення з інструкцією через різну вантажопідйомність скла і потужність приладів. Щоб звести до мінімуму ризик обпалити варильну поверхню або розбити надмірно завантажене скло, на індукційних плитах рекомендується готувати менші десятилітрові каструлі, а не стандартні, як правило, на 20 літрів і більше. Якщо можливо, каструлю, в якій вариться пиво, слід використовувати лише для цієї мети і не використовувати на кухні. Каструля має бути достатньо великою, щоб вмістити солод, потрібну кількість води та залишити трохи місця.

Як виготовляється домашнє пиво, або кілька слів про обладнання домашньої пивоварні

Для приготування пива варто зайти на сайт https://mirbeer.com.ua/ru/, адже саме тут ви знайдете все необхідне.

В першу чергу вам знадобиться джерело тепла (наприклад, газова плита), інгредієнти (вода, солод, хміль, дріжджі) і деяке базове обладнання. Я знаю, що слово «обладнання» звучить досить серйозно, але не переживайте, обладнання для домашнього пивоваріння нескладне, відносно дешеве і широкодоступне. Хоча б основні і необхідні, список яких ви знайдете нижче.
Найнеобхіднішим обладнанням для приготування домашнього пива є:

 • Каструля з кришкою, тобто наш заторний чан, зазвичай місткістю 30 літрів (такий розмір дозволяє готувати 20-22 літри пива за раз). Це може бути дешевша емальована (близько 100-120 злотих) або дорожча нержавіюча сталь (250-300 злотих).
 • 2 ферментери (можна зробити з пластику), один з краном, а інший з місцем для ферментаційної трубки в кришці.
 • Ферментаційна трубка (можна найпростіша пластикова)
 • Силіконовий шланг довжиною не менше 1 метра для розливання гарячого пивного сусла
 • Пластиковий шланг для перекачування холодного сусла і пива (довжина 1-1,5 метра)
 • Термометр – для вимірювання температури пива і пивного сусла
 • Балінгометр/цукромір – для вимірювання кількості цукру в суслі чи пиві
 • Пивна ложка, тобто велика ложка для змішування в каструлі 🙂
 • Дезінфекційний засіб (наприклад: OXI)
 • Йод крохмальний індикатор (розчин Люголя)
 • Фільтр зі сталевою опліткою
 • Трубка для розливу пива з клапаном
 • Закупорка для закупорювання пивних пляшок
 • Пляшки (можна переробити з магазинного пива. Просто не забувайте їх мити та дезінфікувати)
 • Стандартні ковпачки   (26 мм)

Рецепт домашнього пива – етапи приготування напою

Нижче я крок за кроком поясню, що вам потрібно зробити, щоб зварити своє перше пиво. Кожен елемент процесу описується кількома реченнями.

1. Затирання зерна – Засипаємо мелений солод у заторний чан (в домашніх умовах «чан» – це зазвичай велика каструля, про яку я згадував вище), куди попередньо наливаємо кількість води, зазначену в рецепті. Все це нагріваємо і витримуємо певний час при температурах, зазначених у рецепті. Під час затирання ферменти солоду «перетворюють» крохмаль на цукор, який потім дріжджі зможуть збродити.

2. Фільтрація та згладжування– Після затирання нам потрібно відокремити пивне сусло (рідина, що утворюється в результаті затирання) від солоду. Для цього опару (зазвичай за допомогою чашки або невеликої каструлі) перекладаємо в ферментер з краном, всередині якого попередньо встановлюємо плетений фільтр. Потім почекайте близько 20 хвилин, поки брага осідає в ємності.

Потім через кран і встановлений на ньому силіконовий шланг знову зливаємо рідину, тобто пивне сусло, в попередньо вимиту каструлю. Перші 1-2 літри дуже каламутної рідини необхідно злити в окрему посудину і повернути в ферментер для повторного фільтрування.

При заливці в ферментер з бражкою регулярно доливаємо воду температурою близько 70-78°С. Для мене це зазвичай 75/76 градусів Цельсія. Процес додавання води називається підсолоджуванням і призначений для вимивання цукру із зерна.

Обережно додайте воду, розливаючи її вздовж стінки ферментера, щоб не сильно порушити шар фільтра. Підсолоджування проводять до отримання приблизно на 3-4 літри більше в варильній ємності, ніж передбачається кількість сусла перед бродінням. Для прикладу – якщо після кип’ятіння ви повинні отримати 21 літр пивного сусла, то на цьому етапі вам необхідно мати в грі близько 24 літрів рідини.

3. Вимірювання екстракту (BLG) переднього сусла — після завершення фільтрації та підсолоджування, перемішайте пивне сусло в ємності, а потім візьміть невелику пробу рідини ковшем. Потім за допомогою цукроміра, який також називають балінгометром, ми вимірюємо щільність сусла, тобто відсоток цукру в суслі. На цьому етапі ми можемо, наприклад, розбавити сусло, якщо рівень екстракту занадто високий відносно припущень рецепта. Витяг зазвичай котирується в градусах Баллінга (BLG) або градусах Платона. Обидві шкали переведені 1 в 1.

4. Отримане в результаті фільтрації пивне сусло необхідно довести до кипіння, а потім варити не менше 60 хвилин. Обов’язково відкривайте кришку каструлі під час варіння, щоб шкідливі для пива речовини, в основному DMS, могли випаруватися з сусла.

5. Хміль – Під час варіння додаємо хміль для гіркоти та аромату. Перестрибування зазвичай відбувається кількома дозами, і його графік залежить, серед іншого, від: від того, чи має пиво бути більш, чи менш гірким.

6. Охолодження – після закінчення варіння пивне сусло необхідно охолодити до цільової температури дріжджів. Відтепер ви повинні виконувати всі дії з особливою обережністю, все обладнання, яке буде контактувати з суслом, необхідно продезінфікувати.

Пиво в домашніх умовах найкраще охолоджувати занурювальним кулером, але якщо його немає, нічого не втрачено. У мене перші місяці пивоваріння не було кулера і я впорався! Для охолодження сусла можна поставити каструлю в діжку з холодною водою або, якщо на вулиці холодно, поставити на балкон або в сад (звичайно, каструлю потрібно накрити!

7. Аерація сусла – Після охолодження сусла до цільової температури дріжджів нам потрібно його аерувати. Але спочатку за допомогою продезінфікованого пластикового шланга ми переливаємо всю рідину з каструлі в також продезінфікований ферментер, намагаючись залишити в каструлі якомога більше осаду і так званого мулу. хміль (хмільний осад). Потім, щоб аерувати пивне сусло, ми переносимо його з одного ферментера в інший. Проливши 2-3 рази і отримавши велику кількість піни, можна переходити до наступного кроку. Існують також інші способи аерації, наприклад, блендер.

8. Завдання дріжджів  – Після охолодження пивного сусла до температури 18-20°C. Поверхню сусла посипаємо дріжджами, але набагато кращий спосіб – це гідратувати їх у склянці з водою, кип’яченою та охолодженою приблизно до 27-30°C. Після додавання дріжджів щільно закриваємо ферментер, встановлюємо бродильну трубку, наповнену водою, і чекаємо, поки дріжджі почнуть працювати.

9. Бродіння – домашнє пиво зазвичай бродить приблизно 14-20 днів. Ферментація ділиться на 2 етапи. Перший – це бурхлива ферментація, під час якої характерне «розсипання» зазвичай надходить із ферментаційної трубки до наших вух. Бурхливе бродіння триває близько 7-10 днів. Другий етап бродіння – це тихе бродіння, під час якого пиво ферментується та освітлюється. Зазвичай це займає від 7 до 14 днів.

10. Розлив – Коли бродіння завершиться, ми можемо почати розливати пиво. Ми переливаємо пиво за допомогою пластикового шланга в ферментер з краном. Ми додаємо розчин цукру або глюкози в ферментер, щоб стимулювати дріжджі, зважені в пиві, до так званого бродіння реферментація в пляшці.

Завдяки цьому процесу пиво газується вуглекислим газом. Зазвичай на літр пива додається від 4 до 6 грамів цукру, залежно від того, наскільки газованим буде наше пиво.


Добавить комментарий