Як зрізати пеларгонію, щоб перетворити її в пишний, квітучий кущ

Главная, Дом/быт, Сад/Огород

Пеларгонія (Герань) – популярна красива рослина, яка росте у багатьох будинках. Однак що робити з нею, коли всі квіти відцвіли, і рослина зупинилася у рості? Необхідно перетворити мляву палицю знову на пишний, квітучий кущ!

Щоб омолодити пеларгонію, необхідно для початку обрізання. Обрізання слід проводити лише після (!) закінчення цвітіння. Добре проводити її у січні-лютому-березні. Ця проста процедура розбудить нирки на рослині.

Місця зрізів присипати корицею, щоб «ранки» загоїлися без проблем. Поки квітка не почне випускати нові пагони, полив слід зменшити. Як тільки рослина почне рости, її можна підгодувати будь-яким відповідним комплексним добривом.

Самі живці повинні бути близько 6-7 см завдовжки. Заберіть зайве нижнє листя, залишивши лише 2-3 листи нагорі. Нижній зріз також обробіть корицею. Залишіть живці на пару годин, щоб зрізи підсохли.

Після цього їх слід висадити в покупний, хороший, пухкий грунт з вермикулітом. Живці в такому грунті відмінно укоріняться. Зробивши заглиблення в землі, підсипте туди зовсім небагато Корнєвіна. Якщо у вас немає такого засобу, то можна взяти таблетки янтарної кислоти, потовкти і також злегка присипати в поглиблення. Висаджуємо та проливаємо водою.

Забираємо живці в пакет, періодично провітрюємо. У такому вигляді живці укоріняться вже через 2-3 тижні.

З обрізаною ж геранню слід також провести деякі подальші процедури. Як тільки нирки прокинулися, рослині потрібно дати азотне підживлення, щоб воно швидше наростило зелену масу. Для цього можна взяти аптечний розчин аміаку та розвести у наступних пропорціях: 1 ч. л. препарату розчинити у 1 л води. Перемішати та пролити по вологій землі.

Друге підживлення слід провести з янтарною кислотою. Вона зміцнить рослину, простимулює її зростання та захистить від шкідників. На 1 л води беремо 2 таблетки янтарної кислоти по 100 мг, перемішуємо розчин та обприскуємо по листі. Таке підживлення можна дати відразу ж після першого. Цих процедур достатньо для того, щоб герань оновилася та відновилася.

Детальніше про відновлення герані дивіться у відео нижче:

джерело


Добавить комментарий