З яких причин може гнити розсада.

Главная, Сад/Огород
Share

Здорова розсада раптом почала прямо на очах чахнути і вилягати — це страшний сон будь-якого дачника, який займається вирощуванням розсади. На жаль, сон цей досить часто здійснюється. Чому гниє і гине розсада?
Найчастіше розсада починає гнити через ураження рослин кореневими і прикореневими гнилями, найпідступніша з яких чорна ніжка. Викликають дані хвороби різні види патогенних грибів і бактерій. Ознаки захворювання у всіх видів гнилей схожі:
стебло темнішає і відмирає біля основи;
на листі з’являються плями;
коріння гине;
рослина вилягає.
Як допомогти розсаді
Перше, що потрібно зробити після виявлення серед розсади хворої рослини, — видалити її разом з грудкою землі, у якій вона зростала. Крім того, потрібно прибрати і сусідні сіянці, тому що вони, швидше за все, теж уражені. Тільки таким чином можна уникнути швидкого поширення захворювань. Після видалення хворих рослин обробіть посіви БісолбіСаном, Триходермою Веріде або Фітоспорином згідно з інструкцією. За необхідності через 10-15 днів повторіть обробку, інформує Ukr.Media.
А тепер більш детально розглянемо причини, які призводять до гниття і загибелі розсади, і назвемо способи усунення проблеми.
Хворе насіння
Ви можете навіть не підозрювати, що придбане / зібране вами насіння заражене патогенними мікроскопічними грибами. Однак це трапляється досить часто: непомітні для ока вороги ховаються в оболонці насіння. Причому життєздатними патогени можуть залишатися протягом 1,5-2 років після збору насіння. Потрапивши у сприятливі умови (підвищену температуру і вологість) гриби “прокидаються” і починають свою діяльність. Результат — загибла розсада.
Як допомогти
Що робити з насінням, щоб знищити патогенні мікроорганізми? Перед посівом його обов’язково потрібно знезаразити.
Приготуйте розчин біопрепарату Байкал-ЕМ. Для цього у склянці відстояної (без хлору!) теплої води розчиніть 5 крапель препарату. Опустіть туди насіння і залиште його у теплому місці на 6-12 годин. Після цього розчин злийте, а насіння просушіть. Така обробка захистить насіння не лише від гнилей, але і від інших небезпечних грибкових та бактеріальних хвороб.
Знезараження не потрібне насінню, вкритому спеціальною оболонкою, тому що воно вже пройшло передпосівну обробку.


Share

Добавить комментарий